26. července 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Z Jihlavy remíza. Vyškov vybojoval bod ve druhé půli

Také venku vybojovali fotbalisté Vyškova remízu. Ve druhém kole Chance Národní Ligy dohnali jednobrankové manko na jihlavský FC Vysočina, když se za MFK trefil bývalý hráč domácích Filip Vedral.
2. kolo Chance Národní Liga, 26. 7. 2024 18:00

FC Vysočina

1:1

(1:0)

MFK Vyškov

FC Vysočina: Soukup – Hošek (68. Chytrý), Sládek, Boussou, Labaran – Pešek, Lacko – Franěk (60. Křivánek), Šancl, Selnar (82. Smutný) – Araujo-Wilson (60. Zahradník).

MFK Vyškov: Borek – Piško, Vedral, Štěrba, Němeček (C) (64. Čelůstka) – Sylla, Sekou – Schön (46. Lacík), Ulbrich (64. El Azzouzi), Condé (88. Egbri) – Zajíc (76. Mbonu).

Branky: 45+1. Boussou - 59. Vedral.

ŽK: 45+2. Lacko - 72. Čelůstka, 73. Djanbou, 86. Sylla.

Rozhodčí: Cieslar - Líkař, Bělák.

Počet diváků: 712.

Základní sestava MFK zůstala stejná jako v úvodním kole Chance Národní Ligy. Na hrotu tak operoval Zajíc, jehož podporovali Schön, Ulbrich či Condé. Vzadu potom fungoval brankář Borek s bývalými jihlavskými oporami Piškem nebo Vedralem.

Většinu času trávili vepředu svěřenci kouče Jana Kameníka, kteří měli v prvních deseti minutách k dispozici rovnou dva zajímavé rohy. Bohužel pro hosty nevyšel ani jeden z nich. Posléze se neuchytil ani postup Ulbricha z pravé strany, jímž dobře provětral Soukupa, ani parádní dělovka Němečka z dálky ve 25. minutě. Tu jihlavský gólman neskutečně vyrazil.

S blížícím se koncem půle zahrozil také Condé, jemuž přichystal balón díky vyhranému souboji vepředu Zajíc. Ani tentokrát však střela za brankářovými zády neskončila. Ke konci hrací části se ale Vysočina herně probudila a ještě začala tlačit, což znamenalo i její trefu v samotném závěru dějství.

Do druhé části duelu naskočil Vyškov se střídáním – hřiště opustil Schön, místo něhož přišel Lacík. I díky němu se hra oživila a přibývaly slibné akce vepředu. Jako velmi důležitý se ukázal moment, kdy právě Lacík centroval balón na hlavu Vedrala, jenž zaznamenal vyrovnávací gól na 1:1 v 59. minutě.

Přestože čas poměrně rychle plynul, domácí si ještě stihli vytvořit jednu velice nebezpečnou situaci. Po Borkově nepřesnosti v 73. minutě se dostal k míči Zahradník, který každopádně brankáře nepřekonal. Ani poslední chvilky utkání nepřinesly rozhodující střelu, byť šanci měl Lacík, a tak oba mančafty vytěžily ze zápasu bod. Na první vítězství nového ročníku proto zatím čekají.

MFK má ze dvou střetnutí dva body, což mu momentálně stačí na sedmou příčku. Hlavní program kola ovšem přijde teprve během víkendu. Příští měření sil přitom odehrají Vyškované už brzy – ve středu 31. července hostí od 17 hodin v Drnovicích fotbalisty Vlašimi. Vstupenky zakoupíte již teď v předprodeji ZDE.