12. srpna 2024, Redakce, Tomáš Kohlman (chnliga.cz)

Vyškov opět neporažen. Výhru nad Slavii B vystřelil Tom Ulbrich

Vyškov pokračuje v povedeném vstupu do sezóny a své bodové konto obohatil o další tři body. V rámci 5. kola Chance Národní Ligy přivítal v Drnovicích rezervu pražské Slavie. S tou dokázal nakročit k výhře už v první půli, kdy fantastický signál Čelůstky se Schönem poslal do sítě Tom Ulbrich. Ve druhé půli zářili brankáři a více než 1000 diváků v Drnovicích už gól nevidělo. Vyškov se tak posouvá na třetí místo tabulky.
5. kolo Chance Národní Liga, 12. 8. 2024 17:30

MFK Vyškov

1:0

(1:0)

SK Slavia Praha B

MFK Vyškov: Borek – Svoboda, Vedral (C), Piško, Čelůstka – Sylla, Djanbou (88. M. Novák) – Schön (60. Egbri), Ulbrich (78. El Azzouzi), Condé (60. Lacík) – Zajíc (78. Mbonu).

SK Slavia Praha B: O. Kolář – Zachoval, Konečný, Hunal (C), Trédl – Pech (69. Mikulanda), Žitný (88. Behenský), Beran (82. Sy) – D. Toula (69. Kačor), Pikolon (46. Škoda), Belžík.

Branky: 23. Ulbrich.

ŽK: 45+1. Condé (VKV), 67. Zajíc (VKV), 90+3. M. Novák (VKV) – 63. D. Toula (SLB).

Rozhodčí: Cieslar – Hurych, Bělák

Počet diváků: 1170.

Po velmi opatrném začátku jsme první šance viděli v závěru úvodní dvacetiminutovky. Nejdříve se k nebezpečné hlavičce dostal hostující Daniel Toula, brankář Borek jeho pokus dokázal vyrazit. Po ubráněném rohu pak domácí vyrazili do nebezpečného protiútoku, před Kolářem ale Patrik Schön selhal při zpracování míče.

Ve 23. minutě se poprvé měnilo skóre. Tomáš Čelůstka perfektním centrem ze standardní situace našel před brankou Toma Ulbricha, jenž přesnou hlavičkou nedal Kolářovi nejmenší šanci zasáhnout. Do přestávky už byly k vidění jen menší příležitosti, z nichž k výraznějšímu ohrožení jedné z branek nedošlo.

Po změně stran byla rezerva Slavie aktivnějším týmem, ovšem výraznější příležitosti měla jen v samém úvodu, kdy se po rohových kopech neprosadil střídající Milan Škoda a Matěj Zachoval, jinak hosty trápila zejména předfinální fáze. Vyškov hrozil převážně z protiútoků, ovšem po hodině hry Lacík pálil z levé strany jen do boční sítě, o chvíli později Egbri zprava do břevna.

V závěru se slávisté ještě snažili hrozit ze standardních situací, kdy útočil i brankář Kolář, ovšem neuspěli a utkání dospělo k výsledku 1:0 pro Vyškov, který zůstává neporažen a z deváté pozice poskočil na třetí.