1. září 2024, Tadeáš Mima

Třetí výhra ze čtyř zápasů! Vyškov slavil ve Varnsdorfu

Velmi pěkná forma z posledních týdnů pokračuje. Na tříbodový úspěch dosáhli fotbalisté Vyškova i ve Varnsdorfu, odkud vezou výsledek 2:1. Nejdříve se trefil Svoboda, po němž padla i vlastní branka domácí, na níž měl velký podíl bývalý hráč Severočechů Schön. Jihomoravané se tak po osmi kolech Chance Národní Ligy vyšvihli na třetí místo soutěže.
8. kolo Chance Národní Liga, 1. 9. 2024 17:30

FK Varnsdorf

1:2

(0:1)

MFK Vyškov

FK Varnsdorf: Pešl – Vlk (60. Rudnytskyy), Kouřil, Kubista (C), Zálešák – Osaghae (88. Usman), Kosař (70. Hudák) – Dufek (46. Adeleke), Lexa, Nykrín – Camara (88. Podzimek).

MFK Vyškov: Borek – Svoboda, Vedral, Štěrba (C), Čelůstka – Djanbou (80. Novák), Sylla – Schön (80. Egbri), Ulbrich (80. El Azzouzi), Condé (90. Němeček) – Zajíc (72. Lacík).

Branky: 55. Zálešák – 34. Svoboda, 57. Kouřil (vlastní gól).

ŽK: 66. Kosař, 71. Zálešák – 79. Vedral.

Rozhodčí: Vokoun – Pfeifer, Beneš.

Počet diváků: 734.

Pouhé dvě změny se udály v zahajovací sestavě MFK. Namísto vykartovaného Piška se v obraně objevil Svoboda, dopředu se potom místo El Azzouziho vrátil dosud jednogólový střelec v této sezóně Zajíc. Úvodní minuty zápasu mu přitom mnoho prostoru k další trefě nenabízely. Vyškovské akce se rozbíjely o defenzivu Varnsdorfu, zatímco domácí se nebáli chodit před Borka. Ten tak záhy likvidoval standardku a čelil i rohu.

Trochu jistěji působili Jihomoravané při útočných postupech až po čtvrthodině hry. Dobrým příkladem bylo i pokračování tohoto rozložení sil v příštích momentech, když do boční sítě střílel Sylla a jen o chvilku později nechybělo mnoho pokusu Condého. Úspěšný tak byl až nákop pravého beka Tomáše Svobody, který brankář Pešl možná trochu podcenil, a proto ho odrazil pouze za svá záda.

Krátce po přestávce mezi poločasy se zrodilo vyrovnání Varnsdorfu. V 55. minutě dostal příliš mnoho prostoru Zálešák, jehož střela zprava mířila přesně k bližší tyči. Vyškovu ovšem stačily nějaké tři minuty, aby se znovu vrátil do výhody. Centr Schöna si totiž srazil domácí obránce do vlastní sítě.

Že by však bylo po bleskové odpovědi rozhodnuto, nelze úplně říct. Přece jen následovala třeba nebezpečná hlavička Camary či roh, po němž se Hudák nestačil včas otočit do palebné pozice. A jelikož hosté nedovolili žádné větší zaváhání ani v dalších situacích, pomalu se přibližovali vítězství. To si zajistili po poctivě zvládnutém finiši utkání vzadu a MFK stráví reprezentační pauzu na třetí příčce Chance Národní Ligy.

Během soutěžní přestávky čeká Vyškov přátelský duel s rakouským FAC Vídeň, po němž bude už na programu jeden ze šlágrů podzimu. V sobotu 14. září totiž přijede na domácí půdu do Drnovic tým patřící mezi top dvojku ChNL z Chrudimi. Vstupenky si zakupte už teď ZDE.