19. října 2024, Tadeáš Mima

Derby v Líšní vítězné! Vyškov zlomil Líšeň v závěru

Jeden z největších bojů podzimu Chance Národní Ligy vyšel perfektně. Fotbalisté Vyškova brali ze 13. kola soutěže s Líšní plný počet bodů, když její stadion vyloupil výhrou 2:0. Návrat po reprezentační přestávce tak byl zdařilý a MFK si upevnil postavení na třetí pozici tabulky.
13. kolo Chance Národní Liga, 19. 10. 2024 15:30

SK Líšeň 2019

0:2

(0:0)

MFK Vyškov

SK Líšeň 2019: Vajner – Silný, Otrísal, Jeřábek (C) (90+2. Jokovič), Dudl (72. Dziuba), Aldin (53. Sokol), Mach, Mionič (72. Vlasák), Polášek, Sedlák (86. Tauš), Lutonský.

MFK Vyškov: Borek – Čelůstka, Štěrba (C), Vedral, Piško – Sylla, Novák – Svoboda, Ulbrich (80. Djanbou), Condé (65. Schön) – Lacík (80. Zajíc)

Branky: 76. Sylla, 81. Sylla.

ŽK: 20. Aldin, 81. Sokol, 82. Otrísal – 69. Ulbrich, 72. Piško.

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Beneš.

Počet diváků: 749.

Do sestavy Vyškova se vrátil Filip Vedral či Tomáš Čelůstka. V základní sestavě MFK nechyběla ani bývalá opora domácího klubu Tom Ulbrich. Skóre se přitom mohlo měnit už ze začátku duelu, když kousek od penaltového puntíku pálil o kousek vedle Svoboda.

Nebezpečně se točila i hlavička Condého z 10. minuty, která ovšem opustila trávník. Co se týče Líšně, ta na první významnější pokus čekala do 15. minuty, jenže Borek štiplavou střelu vytáhl z brankové čáry. Obecně však platilo, že obrany byly neprostupné a do poločasové pauzy se šlo za bezgólového stavu.

Ve druhém dějství se taktéž dlouho čekalo, až některá z defenziv povolí. Trpělivé čekání se nakonec projevilo až kolem 80. minuty, kdy Abdoulaye Sylla využil odraženého balónu v pokutovém území a rychle dorážel. I s pomocí domácího beka se tak míč objevil v síti a MFK se dostal do větší pohody. Tu navíc ještě zužitkoval o pár okamžiků později, a to druhou Syllovou trefou po zvládnutém souboji tváří v tvář gólmanovi.

Závěr zápasu bohužel zastínilo zranění Michala Jeřábka při souboji s brankářem Borkem. Líšeňský kapitán opustil hřiště na nosítkách. MFK mu tímto bez ohledu na výsledek přeje, ať je brzy v pořádku. Skóre se potom už neměnilo a Vyškované už nepřišli o vítězství 2:0. Tím si hosté pojistili třetí příčku Chance Národní Ligy a zaznamenali dobrý vstup do soutěže po reprezentační pauze.

Klíčové teď bude pokračovat vítězně i nadále. Příští utkání se plánuje na sobotu 26. října, kdy MFK hostí aktuálního lídra ChNL ze Zlína. Vstupenky si zakupte už teď ZDE.