8. října 2022, Tadeáš Mima

Další úžasný výkon doma! Vyškov nezastavil ani Varnsdorf

Perfektní domácí bilanci prodloužili fotbalisté Vyškova! V jedenáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili před svými fanoušky Varnsdorf výsledkem 2:0 a posunuli se aspoň prozatím na druhé místo tabulky.
11. kolo F:NL 2022/23, 8. 10. 2022 10:15

MFK Vyškov

2:0

(1:0)

FK Varnsdorf

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Oulehla – Štěpánek (C) (66. Cabadaj), Lahodný – Kanakimana (90. Kratochvíla), Alégué Elandi (90. Klesa), Dao (33. Fofana) – Vintr (66. Lacík).

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha (C), Michal (67. Kříž), Ludvíček (80. Vachoušek), Ondráček (55. Samko), Schön – Tanko (80. Rudnytskyy).

Branky a nahrávky: 33. Kanakimana, 74. Lacík. Žluté karty: 30. Lahodný (VKV) – 66. Michal (VDF), 82. Rudnytskyy (VDF), 90+2. Samko (VDF). Rozhodčí: Volek – Podaný, Mojžíš.

Kouč Jan Trousil nasadil do utkání silnou sestavu, která byla podobná těm vítězným z předchozích domácích kol. Tentokrát se však hrál hodně bojovný fotbal, kdy bylo potřeba stoprocentní nasazení obou týmů. Vydřené šance se naskytly například varnsdorfskému Tankovi či domácímu Vintrovi, nicméně zakončení nemělo ani v jednom případě potřebnou přesnost.

Skóre se ale i přesto měnilo, když po půlhodině hry dal první gól Bienvenue Kanakimana. Při vydařené situaci se mu podařilo zpracovat centr ze strany a poslal balón do volného místa i díky odrazu o tyčku. Tento moment trochu oživil hru a ještě přibyly náznaky příležitostí, jenže další branky už do přestávky nepřišly.

Poslední možnost před pauzou ještě vyprodukoval Varnsdorf, který zaútočil zásluhou Tanka. Hráč ukázal ve vápně solidní kličku a rychle vypálil, jeho střelu ovšem na poslední chvíli zastavil obětavým zákrokem obránce. To znamenalo, že Vyškovu vydržel náskok i do začátku následujícího poločasu.

Od startu dalšího dějství však byl herně aktivnější Varnsdorf, zatímco Vyškov se ocitl v mírném útlumu. Nebezpečná příležitost se objevila třeba kolem 60. minuty potom, co brankář Kinský podběhl míč a nechal za sebou velkou díru. Severočeši ale nepotrestali zaváhání domácích a naopak sami za zhruba deset minut inkasovali.

Na 2:0 upravoval Barnabáš Lacík po skvělém pasu, který z pravého křídla posílal Kanakimana. Tímto momentem si Vyškov udělal komfortní náskok a mohl být v klidu až do úplného závěru utkání. Pro domácí fotbalisty šlo o páté domácí vítězství v sezóně ze šesti duelů, což poukazuje na jejich velkou sílu před vlastními fanoušky.

Mančaft poskočil na druhou pozici F:NL a může se začít přípravovat na další výzvu. Tou bude 11. října pohárový zápas na půdě ligového Jablonce, po němž přijde ligový souboj 15. října v aktuálně třetí Příbrami.