30. července 2022, Tadeáš Mima

Úžasný vstup do sezóny! Vyškov i díky Kanakimanovi zničil Chrudim

Začátek ročníku vyšel na jedničku. Fotbalisté Vyškova váleli v prvním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma proti Chrudimi, které nadělili tři góly. Hned dvakrát mířil přesně Benny Kanakimana, a navíc mohl přidat i další trefy. Klíčová však byla super kolektivní práce, v níž obstál celý mančaft.
1. kolo F:NL 2022/23, 30. 7. 2022 10:15

MFK Vyškov

3:0

(2:0)

MFK Chrudim

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Němeček (76. Oulehla), Fofana, Štěpánek (C) – Lahodný (87. Cabadaj), Weber (65. Moučka) – Kanakimana, Krška, Lacík (77. Klesa) – Kratochvíla (65. Vintr).

MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Kesner (C) (89. Skwarczek) – Vrána (65. Jančura) – Záviška (65. Juliš), Řezníček, Průcha, Kodýdek (65. Firbacher) – Jedlička.

Branky: 11. Kanakimana, 17. Kanakimana, 55. Fofana. Žlutá karta: 71. Lahodný (VKV). Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Líkař.

Vstup do utkání ovlivnil déšť, který navíc mírně sílil. Hrát se však mohlo a zápas prvního kola naplno odstartoval. Nejdříve zahrozili hosté, když centr jenom těsně nad škrtl Tomáš Jedlička. Ani Vyškov ale nezůstával pozadu a do slibného úniku se prodral Benny Kanakimana. Domácího střelce ovšem Chrudim zastavila dobrou obranou a jeho střela šla daleko od brány.

Každopádně Kanakimana pokračoval v aktivitě, což se Jihomoravanům vyplatilo o tři minuty později. Burundský útočník ustál osobní souboj, navedl si balón na osu hřiště a od hranice vápna zamířil přesně. A autor gólu zůstal při chuti – v 17. minutě si skvěle ťukl se spoluhráčem a svůj postup z pravé strany dokonale uklidil k bližší tyči na 2:0.

Velká šance se naskytla Vyškovu také kolem půlhodiny hry. Štěpánkovu hlavičku ale Floder na poslední chvíli vyškrábl a dorážející Ilko měl smůlu, když při dorážce podklouzl. Do konce poločasu pak přišla ještě chrudimská možnost z kopačky Dominika Haška, kterou po několika tečích udržel gólman Kinský. Před druhou půlí tak byla situace pro domácí velice příznivá.

Po pauze se ovšem více dařilo Chrudimi, která si vypracovala hned dvě zajímavé příležitosti. Záviška šel zleva sám, jenže neprostřelil domácího brankáře. Stejně tak Východočeši nepřekonali Kinského ani při razantní hlavičce Michala Vrány. Nicméně Vyškov nic nemuselo mrzet, jelikož po rohovém kopu střílel po zemi Adama Fofana. Svojí premiérovou trefou v soutěžním duelu tak zvyšoval na 3:0.

Výsledek byl jasně daný a všechno směřovalo k vítězství domácích. I přestože Kanakimana po přihrávce od Vintra nepřekonal brankáře Chrudimi a nezavršil hattrick. V závěru už hostující mančaft nenadělal větší problémy a Vyškov slavil skvělý vstup do nové sezóny. Příště svěřence kouče Jana Trousila čeká výjezd na béčko Sparty, a to v neděli 7. srpna.