23. dubna 2022, Redakce

Vyškov v derby se Zbrojovkou neskóroval, tři body bere soupeř

Rekordní návštěva této sezóny dorazila do Drnovic na šlágr jara mezi Vyškovem a Zbrojovkou. Více než 3000 fanoušků sledovalo v první půli řadu šancí z obou stran, branka však nepřišla. Skóre otevřeli v úvodu druhého poločasu díky brance Řezníčka hosté a Vyškov už odpověď ani přes řadu šancí najít nedokázal. V úplném závěru pak pečetil výhru Brna druhým gólem Ševčík.
25. kolo F:NL 2021/22, 23. 4. 2022 10:15

MFK Vyškov

0:2

(0:0)

FC Zbrojovka Brno

MFK Vyškov: Kinský – Harušťák, Matys, Štěpánek (65. Lual), Němeček (84. Dan Jambor) – Ackroyd (84. Cabadaj), Lahodný – Lacík (60. O. Vintr), Moučka (60. Macej), Klesa – Kanakimana.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Čermák, Štěrba (24. Bariš), Moravec – Texl – A. Fousek (84. Nečas), Blecha (67. David Jambor) – Hladík (67. Přichystal), Řezníček, Ševčík.

Branky: 49. Řezníček, 90+6. Ševčík. Žluté karty: 84. Lahodný (VKV), 90+5. Harušťák (VKV), 90+5. O. Vintr (VKV) – 26. Jan Moravec (BNO), 30. A. Fousek (BNO), 90+4. Jakub Řezníček (BNO).

V úvodu sledovali diváci v Drnovicích aktivní fotbal z obou stran. Za domácí chtěl hned v úvodu zahrozit Lacík, který se prodral do vápna, míč mu však utekl do autu. V desáté minutě zahrozila poprvé i Zbrojovka, Fousek svou ránou řádně protáhl gólmana Kinského, nicméně jeho rána mířil těsně nad branku.

Brňané byli aktivnější, po čtvrthodině hry a zmatku v obraně Vyškova mohl zakončovat Blecha, rána mu ale nesedla podle představ. Na druhé straně hrozil obránce Štepánek, který se za vápnem opřel do zdařilé střely, nicméně Berkovec se vyznamenal a skvělým zákrokem vytáhl míč na roh. Dvě minuty nato hrozil také Kanakimana, v rozhodující chvíli však nezvládl zpracovat balón.

Další šance přišly až po půlhodině hry. Klesa na straně jedné pálil vedle, hosté naopak neuspěli po zblokovaných střelách Blechy a Bariše v krátkém sledu. V další kombinaci Zbrojovky hrozil Blecha po pasu Texla, hostující záložník pálil na vzdálenější tyč, ovšem Kinský byl pozorný a po míči se natáhl. V závěru půle se ještě do dvou zajímavých šancích vydali vpřed domácí, jenže Ackroyd netrefil přihrávku Lacíka a pokus Moučky bezpečně schoval do rukavic Berkovec.

Po bezbrankové půli vyšel vstup do druhého poločasu daleko lépe hostům. Už po čtyřech minutách hry se k míči na ose dostal Jakub Řezníček a potvrdil pozici nejlepšího kanonýra soutěže. S balónem se protáhl do zakončení a po zemi bezchybně zakončil – 0:1. Hosté byli rázem při chuti a Ševčík vybízel ke skórování Fouska, přihrávka však byla o něco delší, a tak zasáhl vyběhnuvší Kinský.

Po hodině hry se do hry dostali Vintr, Macej či Lual, a také mohl opět mezi střelce zapsal Řezníček, který obešel několik soupeřů, položil si obránce a pohotově vypálil, Kinský se ale skvěle vrhnul na zem a jeho pokus vytáhl konečky prstů mimo. Dvacet minut před koncem naopak nebyli domácí blízko od skórování, když Kanakimana posadil hezký centr na hlavu Ackyorda, ten však zamířil ve skvělé pozici o centimetry vedle tyče.

V závěru se domácí snažili s výsledkem něco udělat, jenže obrana Zbrojovka působila opět pevně a spolehlivě. Naopak dvě minuty před koncem měl na noze definitivní pojistku Přichystal, který obešel všechny soupeře a postupoval sám na Kinského, ten se mu však vrhnul pohotově pod nohy a míč mu sebral z pod kopaček. Ve třetí minutě nastavení zahrozili naposledy také domácí, do rány z dálky se opřel Vintr, jenže Berkovec znovu podržel svůj celek a skvěle zasáhl.

Hosté nakonec přeci jen pojistili svou výhru. V páté minutě nastavení se Michal Ševčík ujal rozehrávky přímého kopu a míč ze své kopačky zatočil tak mistrně, že se odrazil mimo dosah Kinského od tyče do sítě – 0:2. Zbrojovka zvládla jihomoravský souboj s Vyškovem a opět se výrazně přiblížila postupu do nejvyšší soutěže.