16. dubna 2022, Kryštof Severa

Vyškov v Ústí nad Labem vedl, nakonec bere cenný bod

Další anglický týden zakončili fotbalisté Vyškova duelem na hřišti Ústí nad Labem. V první půli byli blízko vedení, ale Kanakimana trefil jen tyčku. Na severu Čech se nakonec svěřenci Jana Trousila dokázali dostat do vedení díky přesné hlavičce Matyse, domácí ale v závěru vyrovnali, a tak si oba celky podělily po bodu.
24. kolo F:NL 2021/22, 16. 4. 2022 17:00

FK Ústí nad Labem

1:1

(0:0)

MFK Vyškov

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Kabancov (58. A. Černý), Brak, Čítek, Uličný (83. Kurka) – Tymošenko, Gedeon (58. Emmer) – Švanda, Jiránek (58. Ogiomade), Miskovič (78. Gonzalez) – Krobot.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Matys, Harušťák, Němeček (65. Oulehla) – Kanakimana (62. Klesa), Lahodný, Cabadaj (88. Ackroyd), Lacík – Moučka – M. Sedlák (62. Macej).

Branky: 83. Krobot – 78. Matys. Žluté karty: 31. Brak, 67. Krobot – 28. Harušťák, 68. Lahodný.

Trenér Trousil učinil oproti středečnímu utkání s Příbramí hned několik změn. Od začátku do utkání nastoupili Harušťák či Kanakimana, po vypršení karetních trestů se vrátili také Lacík s Lahodným.

Utkání začali lehce aktivněji domácí, kteří si vypracovali také první šanci, ale Krobot z pozice kousek za vápnem pálil na Kinského branku. Poté o slovo přihlásili také hosté, na konci dvacáté minuty se obranou Severočechů protáhl Kanakimana, jenže jeho zakončení nebylo vůbec přesné.

To o pět minut později už byl rodák z Burundi daleko blíže otevření skóre, když využil chyby v obraně Ústí, zmocnil se míče a vyslal prudkou ránu, ta však k jeho smůle skončila jen na tyči. Pasáž šancí zakončili po půlhodině Ústečtí, Miskovič měl vynikající pozici před brankou, ovšem trestuhodně ji přestřelil. Ve zbytku půle už větší šance nepřišly, do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Druhou půli zahájily oba celky opět opatrně, bez větší šancí. Po hodině hry se na straně Vyškova dostali postupně do hry Macej, Klesa a také obránce Oulehla. Klíčové momenty druhého poločasu přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. Nejprve domácí zahrozili po přímém kopu Emmera, kdy zakončoval Černý, ovšem zblízka nenachytal Kinského.

První gól zápasu tak přišel v 78. minutě a do vedení šli Vyškovští. Klesa krásně zakroutil míč z rohového kopu na hlavu Františka Matyse, který zakončil bezchybě a zaznamenal svůj premiérový zásah v dresu MFK – 0:1. Domácí však nesložili zbraně a za pět minut dokázali z obdobné situace srovnat. Gonzalezův trestný kop přistál v malém vápně na hlavě Ladislava Krobota, který dokázal zakončit do šibenice – 1:1.

V závěru už oběma celkům vyhovoval nerozhodný stav a byly smířené se ziskem bodu. Vyškov přerušil sérii dvou proher a potřetí na jaře venku bodoval, v tabulce je momentálně s 29 body na 11. místě.