5. dubna 2022, Redakce

Derby v Prostějově vítěze nepřineslo, Vyškov si odváží bod

V úterním souboji na hřišti nedalekého Prostějova začali lépe domácí, kteří se po dvaceti minutách ujali vedení, ale Vyškov ještě v první půli díky Klesovi srovnal a zkraje druhého poločasu se premiérově v dresu Vyškova trefil Lual. Utkání nakonec dospělo k remíze 2:2, kterou zařídil pro domácí v závěrečné čtvrthodině Schaffartzik.
20. kolo F:NL 2021/22, 5. 4. 2022 16:30

1.SK Prostějov

2:2

(1:1)

MFK Vyškov

1.SK Prostějov: Bárta – Zukal (75. Bialek), Urbanec, Omale, Stříž, Schaffartzik, Jiráček, Zapletal, Bartolomeu (56. Amobi), Kušej (56. Hönig), Koudelka.

MFK Vyškov: Kinský – Štěpánek, Ilko, Oulehla, Lual (56. Macej), Moučka (83. M. Sedlák), Lahodný, Lacík, Němeček (27. Klesa), Matys, Ackroyd (83. Kanakimana).

Branky: 19. Omale, 77. Schaffartzik – 31. Klesa, 52. Lual. Žluté karty: 35. Omale (PRO), 87. Stříž (PRO) – 87. Klesa (VKV).

Trenér Trousil musel pro dohrávku v Prostějově udělat několik nucených změn. Do utkání nezasáhli obránce Jaromír Srubek a záložník Ondřej Vintr, naopak své premiéry v základní sestavě se dočkal Dani Lual z Jižního Sudánu. V úvodních minutách byli aktivnější domácí, kteří vybojovali několik rohových kopů, ale ani z jednoho nepřišlo vážnější ohrožení branky. V 19. minutě však už Prostějov šel do vedení. Ve velké šanci sice neuspěl Petr Jiráček, ale následně se k míči při pokračování dostal Solomon Omale a Nigerijec ve službách Hanáků otevřel skóre duelu – 1:0.

Na tahu byli Vyškovští. Trenér Trousil navíc musel ve 27. minutě sáhnout k nucenému střídání, Němečka nahradil Klesa a tento tah se vyplatil hned o čtyři minuty později. Zkušený Michal Klesa se postavil k rozehrávce přímého kopu z hranice vápna a míč parádně zakroutil k levé tyči – 1:1. Hra se poté vyrovnala, ale v závěru půle mohli jít Prostějovští opět do vedení. Po faulu na Bartolomea byla v poslední minutě prvního poločasu nařízena penalta, tu však Jan Koudelka neproměnil, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Zkraje druhé půle opět zahrozili domácí a podruhé v utkání se mohl mezi střelce zapsat Omale, hlavou ale zamířil těsně vedle Kinského branky. A tak udeřili hosté. Dvě minuty po šanci Prostějova se ve vápně odrazil míč k Danimu Lualovi, který svůj debut v základní sestavě oslavil premiérovou brankou a poslal Vyškov do vedení 2:1.

Další minuty se nesly v prostějovské režii, domácí se drali za vyrovnáním, ovšem obrana Vyškova působila pevně. Kýžené vyrovnání ale nakonec přeci jen přišlo. Třináct minut před koncem se po centru Koudelky dostal k hlavičce Bialek, míč prodloužil za sebe na Jana Schaffartzika a ten zblízka srovnal v divokém utkání na 2:2.

Po vyrovnání domácích už ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, větší šance se diváci dočkali. Vyškov si tak z regionálního derby v Prostějově odváží cenný bod a zůstává o příčku výše před svým dnešním soupeřem.