19. března 2022, Tadeáš Mima

Další domácí úspěch! Vyškov vygumoval Varnsdorf

Skvělým způsobem si poradili fotbalisté Vyškova proti Varnsdorfu na drnovickém stadionu. V devatenáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nenechali svým soupeřům žádnou šanci, když jim nedovolili ani jednu střelu na bránu. Po neúplném víkendu tak sahají po deváté příčce.
19. kolo F:NL 2021/22, 19. 3. 2022 10:15

MFK Vyškov

2:0

(1:0)

FK Varnsdorf

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek, Srubek, Oulehla – Lahodný – Lacík, Moučka (87. Simr), Ackroyd (72. Cabadaj), Klesa (C) (80. Dan Jambor) – O. Vintr (87. Macej).

FK Varnsdorf: Richter – Heppner, M. Kubista (33. Zbrožek), Kouřil, M. Richter – Bláha, Žák – Schön (62. Bína), Lauko (46. Velich), Dordić (78. Ondráček) – Rudnytskyy (C) (62. Radosta).

Branky: 20. Ackroyd, 62. O. Vintr (pen.). Žluté karty: 65. Ackroyd (VKV), 75. Moučka (VKV), 86. Lahodný (VKV) – 45+1. Schön (VDF), 75. Bláha (VDF). Červená karta: 60. Kouřil (VDF).

Solidní nástup prokázal Vyškov už v šesté minutě, kdy si tvořil zajímavou příležitost Joe Ackroyd. Hostující brankář však skvěle vyběhl a nedopustil, aby ho anglická posila Jihomoravanů prostřelila. Zajímavě si rýsovala i akce kolem čtvrthodiny hry, kterou zakončoval Ondřej Vintr obloučkem. Současně ale zazněl hvizd kvůli domácímu ofsajdu.

Netrvalo ovšem dlouho a svěřenci kouče Jana Trousila se gólu dočkali. Ve dvacáté minutě se opět protáhl do ofenzivních prostor Ackroyd, přičemž tentokrát se střelecky nemýlil. Chvilku létal míč vápnem, až se dostal k vyškovskému střelci a ten bez čekání upravil stav na 1:0.

Varnsdorf ani v dalších minutách nezachytil tempo hry a Vyškov měl celkem přesvědčivě navrch. Hosté chodili do šancí jenom velmi složitě a obrana jim dělala neřešitelné problémy. Ve třicáté minutě tak mohlo být na domácí straně ještě veseleji při možnosti Vintra, jenže jeho kop neznamenal gól ani přesný centr.

Už v prvním dějství využil Varnsdorf své první střídání, když nasadil do hry Kristiana Zbrožka místo Matěje Kubisty. Ani po této úpravě se ovšem obraz utkání příliš nezměnil a opět se naskytl volný prostor Vyškovu. Po rohovém kopu odkopával pokus Filipa Štěpánka hostující gólman Richter, čímž zabránil, aby se skóre do půle ještě měnilo.

Během druhé části zápasu pokračoval výkon obou mančaftů v podobném duchu. Vyškované i nadále kontrolovali situaci a pokoušeli se zvýšit náskok. Vrcholem byly události na prahu šedesáté minuty, kdy varnsdorfský Kouřil fauloval ve vápně, dostal červenou kartu a následovala penalta.

K pokutovému kopu se postavil Ondřej Vintr, který umístil balón do volného místečka a oslavil razítko na domácí vítězství. Přestože zbývala ještě půlhodina hry, ani potom žádná zásadní změna nepřišla. Naopak – vedení mohl potvrdit třetí trefou domácích kapitán Klesa při postupu zprava, nicméně dával těsně nad.

Výsledek utkání nedostal jinou podobu ani v závěrečné desetiminutovce. Vyškov tak uspěl 2:0, i když rozdíl mohl být ještě vyšší. Jihomoravané se proto posunují v průběžné tabulce F:NL na devátou pozici, zatímco čtvrtý Varnsdorf bude čelit dotírajícím soupeřům z nejbližších příček.