5. března 2022, Tadeáš Mima

Kanonáda na úvod jara! Vyškov rozdrtil Opavu čtyřmi góly

Parádním výkon začali jarní fázi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalisté Vyškova. Na stadion v Drnovicích přijela Opava, která si věřila díky své roli papírového favorita. Svěřenci kouče Jana Trousila ale předvedli skvělý výkon a rozstříleli protivníka 4:1. Výsledkově si tak Vyškov přilepšil v boji o elitní desítku tabulky.
17. kolo F:NL 2021/22, 5. 3. 2022 10:15

MFK Vyškov

4:1

(1:1)

Slezský FC Opava

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys (46. Srubek), Němeček – Lahodný, Cabadaj (79. Simr) – O. Vintr (79. Dan Jambor), Moučka (70. Ackroyd), Klesa – M. Sedlák (63. Macej).

Slezský FC Opava: Digaňa – Celba (80. Darmovzal), Žídek, Janoščín, Kadlec – Šigut (46. Kopečný), Rychlý, Macháček (56. M. Bílek), Didiba (80. Rataj), Helešic (46. Kramář) – Pikul.

Branky: 28. Janoščín (vla.), 49. Klesa, 72. Cabadaj, 74. Vintr – 19. Pikul. Žluté karty: 9. Lahodný (VKV), 13. Matys (VKV), 45+1. Cabadaj (VKV).

Jihomoravské mužstvo se potřebovalo do střelecké formy propracovat postupně. Začalo se dvěma žlutými kartami pro Lukáše Lahodného s Františkem Matysem, a následovala i šance Opavy. Akci, kterou vyhlavičkoval z brankové čáry Filip Štěpánek, však zastavil ofsajd. První branka tedy přišla až v devatenácté minutě, kdy proměnil standardní situaci k bližší tyči Bartosz Pikul.

Vyškovu ale stačilo ani ne deset minut, aby odpověděl. Hra se rychle přenesla na Ondřeje Vintra do opavského vápna, jenž hlavičkou orazítkoval tyčku. Balón se potom kutálel po čáře, přičemž nikdo z hostujících obránců ho nestihl odklidit do zámezí. Právě z toho Vyškov těžil a díky odrazu od bránícího soupeře srovnal na 1:1.

Výraznější převaha domácích se projevila ve druhém poločase. Z úvodu dějství sice zaváhal v samostatném úniku Vintr, nicméně hned nato Vyškov otočil na 2:1 díky Michalu Klesovi. Kapitán Jihomoravanů využil dobrého odrazu míče od břevna a uklidil ho z bezprostřední blízkosti do sítě.

Vedení si Vyškov následně pojistil mezi 72. a 74. minutou, kdy skóre definitivně zlomil na svoji stranu. Po jednom ze zákroků gólmana zůstal balón ve hře a nejrychleji se k němu dostal Tomáš Cabadaj, jenž posílil náskok na 3:1. Prakticky okamžitě po něm výsledek upravil do konečné podoby na 4:1 Ondřej Vintr.

Vyškovští hráči se velkolepým vítězstvím dotáhli po neúplném sedmnáctém kole na desátou příčku tabulky.