20. listopadu 2021, Tadeáš Mima

Domácí nezdar Vyškova, od Třince dostal čtyři góly

Na toto utkání budou chtít vyškovští fotbalisté co nejrychleji zapomenout. V patnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY schytali od Třince výsledek 1:4 a nezvládli poslední domácí duel podzimu. Jediným střelcem domácích se stal Ondřej Vintr.
15. kolo F:NL 2021/22, 20. 11. 2021 10:15

MFK Vyškov

1:4

(1:2)

FK Třinec

MFK Vyškov: Spurný – Ilko, Srubek, Štěpánek (62. Macej), Klesa (C) – Cabadaj (62. Lahodný), Amadou – Slaměna, M. Vintr (73. Dan Jambor), O. Vintr – Simr (84. Fofana).

FK Třinec: Adamuška – T. Ba, Bedecs (C), Foltyn – Omasta, Habusta (90. Buneš), Weber (76. Šteinhübel), Kania (82. Javůrek), Hýbl – Juřena, Petráň (90. Puchel).

Branky: 2. O. Vintr – 3. Juřena, 44. T. Ba, 52. Omasta, 86. Javůrek. Žluté karty: 56. O. Vintr (VKV), 69. Amadou (VKV).

Potřetí v ročníku poslal trenér Jan Trousil mezi tyče Štěpána Spurného. V základu se nově představil Daouda Amadou a po zranění se vrátil Jaromír Srubek. Úvod zápasu přitom měl Vyškov fantastický, když ve druhé minutě otevřel z vápna skóre. Ondřeji Vintrovi skvěle sklepl centr Pavel Simr, což znamenalo vedení 1:0.

Stačila však chvilka a přišlo vyrovnání Třince. Po autu Tomáše Omasty se dostal míč až k Václavu Juřenovi, jenž hlavičkou zblízka překonal brankáře. Bylo znát, že sebevědomí se přesunulo na stranu hostů a opět mohl hrozit Juřena. V desáté minutě ovšem jeho přízemní střelu úspěšně odvrátil Spurný.

Teprve kolem půlhodiny hry se Vyškov začal vracet do tempa. Z voleje vypálil Ilko, nicméně jen těsně vedle tyče. Stejně dopadla i možnost Cabadaje, jemuž po přiťuknutí od Simra sebral šanci odkopem soupeř. Jedním z klíčových momentů tak byl samotný závěr první půle, kdy Tidiane Djiby Ba upravil přesnou hlavičkou na 2:1 pro hosty.

Nedlouho po startu druhého poločasu měl vynikající možnost Vyškov. Centr Ondřeje Vintra ze strany doletěl až k zadní tyči, kde ho ovšem minul skluzující Simr. Třinec se tak pomstil v 52. minutě potom, co Trousilovi svěřenci zaváhali uprostřed hřiště a nechali spoustu času volnému Omastovi. To znamenalo třinecký náskok 3:1 a Vyškov ztrácel ještě výrazněji.

Kolem hodiny hry vyškovští fotbalisté prostřídali a na plac šli Martin Macej s Lukášem Lahodným. Ani změny v sestavě však nepřinesly, zatímco mohlo manko ještě narůst. Při jedné šanci propadl míč přímo k Petráňovi a gólman se jen ohlížel za pokusem letícím těsně vedle. Třinecká pojistka na tři body následovala v 86. minutě z kopačky Jana Javůrka, který využil chyby domácích a uklízel do prázdné brány na 4:1.

Vyškov po domácí porážce zůstal dvanáctý. Má však jistotu, že po podzimu už nespadne na horší pozici. Zato Třinec se díky třem bodům aspoň prozatím vyšvihl na čtrnácté místo F:NL. Závěrečný souboj podzimní fáze čeká Jihomoravany příští týden v sobotu 27. listopadu, kdy zamíří na půdu druhé Líšně.