5. listopadu 2021, Tadeáš Mima

Penalta rozhodla, Vyškov se vrací z Jihlavy s prázdnou

Nejtěsnější porážku utrpěli fotbalisté Vyškova na hřišti Jihlavy. Čtrnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dopadlo třemi body pro tým z Vysočiny, který uspěl nad svěřenci kouče Jana Trousila 1:0. Rozdílový gól padl po penaltě už v úvodu zápasu.
14. kolo F:NL 2021/22, 5. 11. 2021 18:00

FC Vysočina

1:0

(1:0)

MFK Vyškov

FC Vysočina: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Pojezný, Křišťál (26. L. Arroyo) – Selnar, Tureček, Lacko (C), Fila (83. Peřina) – Araujo-Wilson (58. Ritter), Vedral.

MFK Vyškov: Spurný – Štěpánek, Hanuš (67. M. Vintr), Ilko, Němeček (C) – David Jambor (73. Amadou), Cabadaj – Lahodný, Slaměna, O. Vintr – Fofana (46. Macej).

Branka: 5. Vedral. Žluté karty: 78. L. Arroyo (JIH), 90+1. Selnar (JIH) – 13. Fofana (VKV), 53. Lahodný (VKV), 69. M. Vintr (VKV), 89. Ilko (VKV).

V brance startoval stejně jako v minulém utkání Štěpán Spurný. Na hrotu nechyběl Ahmed Fofana a v záloze operoval juniorský reprezentant David Jambor. Úvod zápasu však hostům příliš nevyšel a Jihlava zahrávala pokutový kop. Ve vápně byl faulován Jakub Selnar a situaci využil Filip Vedral. Ten napoprvé sice neproměnil, ale z dorážky již nezaváhal.

Vyškov se složitě dostával do tempa, což potvrdila i další příležitost Jihlavy. Do vápna zamířil Justin Araujo-Wilson a chystal se ke střele, jenže z ideální pozice vůbec netrefil bránu. Ještě během prvního poločasu navíc přišla žlutá karta pro Fofanu, který od té doby musel hrát opatrněji. Přesto se Vyškovu naskytla šance v úplném závěru dějství, když měl míč na kopačce Pavol Ilko. Slovenský fotbalista ovšem orazítkoval jen levou tyč.

Ani po přestávce se skóre žádným způsobem neměnilo. Trousil zkoušel oživit ofenzivu střídáním ve 46. minutě, kdy vyměnil Fofanu za nově příchozího Martina Maceje, ale bez gólového efektu. Zhruba na prahu poslední půlhodiny hry se objevila možnost soupeře, kterou však zahodil nepřesným zakončením Vedral. Nepřidal tak svoji druhou branku a Jihlava stále držela jen těsný náskok.

Definitivní rozhodnutí mohlo přinést nastavení druhé půle. Nicméně Luis Arroyo neumístil ránu za záda Spurného, jehož pouze nastřelil. Dorážka Selnara potom letěla vysoko nad bránu. Pro Vyškov to ovšem nic zásadního neznamenalo, jelikož domácí mužstvo vítězství už neztratilo. Výsledek 1:0 aspoň prozatím posunulo Vysočinu na osmou příčku F:NL, zatímco Vyškov je desátý.

Bodovou bilanci mohou Jihomoravané vylepšit do konce podzimu ještě dvakrát. Příští týden doma hostí momentálně čtrnáctý Třinec a následně pojedou do silné Líšně.