30. října 2021, Tadeáš Mima

Drtivý úspěch pro hráče Vyškova! Chrudim zničili čtyřmi góly

Skvělým výsledkem si poradili fotbalisté Vyškova se soupeřem z Chrudimi. Východočechy rozdrtili 4:1, když se dvakrát trefil Ondřej Vintr a přidal další dvě asistence. Díky úspěchu tak průběžně poskočili svěřenci Jana Trousila do nejlepší desítky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
13. kolo F:NL 2021/22, 30. 10. 2021 10:15

MFK Vyškov

4:1

(2:0)

MFK Chrudim

MFK Vyškov: Spurný – Štěpánek, Hanuš, Ilko, Němeček – David Jambor (90+1. Amadou), Cabadaj – Klesa (C) (60. Lahodný), Slaměna (90+1. Kameník), O. Vintr – Simr (73. Macej).

MFK Chrudim: Mikulec – Šípek (46. D. Breda), Tkadlec, Fišl, Sokol – Kesner (C) (88. Vácha), V. Řezníček, Průcha, Čáp (57. Juliš) – Rybička (74. Látal), Surmaj (46. Šplíchal).

Branky: 4. O. Vintr, 42. O. Vintr, 48. Slaměna, 52. David Jambor – 62. Juliš. Žlutá karta: 34. David Jambor.

Svoji druholigovou premiéru zaznamenal Štěpán Spurný, který v bráně nahradil dosavadní jedničku Martina Šustra. A Vyškov začal utkání nejlepším možným způsobem, když se prosadil Ondřej Vintr. K němu poslal přihrávku domácí kapitán Michal Klesa a přišla dokonalá přízemní střela k zadní tyči.

Po prvním gólu se však oba týmy odmlčely a nepřicházelo tolik vyložených šancí. Jednu takovou měl hostující Pavel Sokol, který zaměstnal brankáře Spurného poměrně snadným pokusem.

Do konce první půle se ovšem skóre ještě jednou měnilo. Ondřej Vintr poslal Vyškov do vedení 2:0, jenž se prosadil po přihrávce vzduchem od Patrika Slaměny. Balón opět trefoval do spodního rohu brány a uklidnil situaci ve prospěch domácích. S úvodní částí hry tak mohl být spokojenější Vyškov, když předvedl maximální efektivitu střelby.

Příznivý stav si Jihomoravané ještě pojistili zkraje druhého poločasu. Přihrávku z levé strany posílal přes vápno Vintr, kterému se ale pas příliš nepovedl. Nikdo z hostů ho ovšem nezachytil a jejich zaváhání potrestal brankou na 3:0 Patrik Slaměna. Navíc stačila pouze chvilka a v 52. minutě se ztráta Chrudimi opět prohloubila – David Jambor uklidil míč z voleje nekompromisně pod břevno a rozdíl činil už čtyři góly.

Chrudim zkorigovala stav až po hodině hry potom, co Petr Juliš naskočil na vysoký míč a poslal ho hlavou za záda gólmana. Odpovědět zkoušel Vyškov v 66. minutě, nicméně Jamborovu ránu vykopávali Východočeši z brankové čáry. S přibývajícím časem však přibývaly i příležitosti protivníka. Až břevno zastavilo střelu Sokola a po něm neskóroval z několika slibných pozic ani David Látal.

V závěrečné desetiminutovce se ještě rýsovalo pár útoků Vyškova, obrana Chrudimi ale již nezaváhala. Vyškov si pohlídal pohodové vítězství 4:1, což znamená klíčové body pro domácí. Jihomoravský tým díky nim odskakuje soupeřům z dolních příček a aspoň prozatím poskočil na devátou příčku F:NL.

O další body zabojuje Vyškov v pátek 5. listopadu, kdy jedou svěřenci Jana Trousila do Jihlavy. Hrát se bude od 18 hodin.