15. října 2021, Redakce

Derby jako řemen. Vyškov bere proti Zbrojovce cenný bod

Jedenácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo jihomoravské derby mezi Zbrojovkou Brno a Vyškovem. Trousilovi svěřenci se věhlasného soupeře nezalekli a ačkoliv prohrávali, dokázali duel ve druhé půli díky dvěma brankám Marka Vintra otočit. K výhře byli blízko, ale body se nakonec dělily, v samotném závěru srovnal za domácí na 2:2 střídající Rogožan.
11. kolo F:NL 2021/22, 15. 10. 2021 17:00

FC Zbrojovka Brno

2:2

(1:0)

MFK Vyškov

FC Zbrojovka Brno: Berkovec (28. Floder) – Bariš, Štěrba, Hlavica (28. Endl), Jan Moravec (88. M. Sedlák) – Texl (88. Černín), M. Ševčík – Štepanovský (C) (72. Rogožan), A. Fousek, Přichystal – Hladík.

MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Štěpánek, Srubek, Němeček (82. Dan Jambor) – Cabadaj, Lahodný (58. M. Vintr) – O. Vintr, Slaměna (90. Simr), Klesa (C) – Fofana.

Branky: 40. A. Fousek, 90. Rogožan – 62. M. Vintr, 84. M. Vintr (pen.). Žluté karty: 67. Ševčík, 83. Hladík – 51. Fofana, 67. M. Vintr, 81. O. Vintr, 90. Klesa.

Pro jihomoravské derby postrádal trenér Trousil Kanakimanu či stále zraněného Kršku. V úvodu jihomoravského derby byli domácí o něco aktivnější. Po Texlově centru Brno ještě nezahrozilo, ale po čtvrthodině hry už ano. Přichystal skvěle našel Štepanovského a jeho ránu z první reflexivně vykopl Šustr na brankové čáře.

Dění v první půli výrazně poznamenal moment z 23. minuty, kdy se hodně nepříjemně srazili hlavami domácí brankář Berkovec a stoper Hlavica. Oba po těžké srážce nebyli schopni ve hře pokračovat, Hlavica dokonce opouštěl hřiště na nosítkách a v sanitce. Po dlouhé prodlevě se opět pokračovalo ve hře, ale tempo hry výrazně opadlo.

Ve 40. minutě nakonec přišla první branka duelu a do vedení šlo Brno. Bariš si sebral přetažený centr a našel na ose hřiště kousek za vápnem Adama Fouska, který se technickou ranou trefil přesně k levé tyči – 1:0. Ve zbytku půle i dlouhém nastavení už se Vyškovští o možné vyrovnání snažili marně.

V úvodních minutách druhé půle sledovalo více než dva tisíce fanoušků na Srbské opět vyrovnanou hru. Až po hodině hry mohli hosté z ničeho nic srovnat, když Floderovi vypadl z rukavic centrovaný míč, ale Srubek při dorážce neuspěl. Co nevyšlo v první akci, vyšlo o tři minuty později. Fofana prodloužil dlouhý pas Ilka do běhu střídajícímu Marku Vintrovi a ten napálil míč nekompromisně pod břevno – 1:1.

Hra se poté opět rozproudila a Vyškov byl znovu při chuti. Nebezpečnou ránu Ondřeje Vintra musel Floder vyrážet nad břevno, na druhé straně pálil do boční sítě obránce Moravec. Čtvrthodinu před koncem zahrávali domácí přímý kop z hranice vápna, Fousek pálil těsně vedle. Velké věci se pak děly v závěrečných minutách.

V 84. minutě při ojedinělé akci Vyškova přišel na hranici vápna faul na Ondřeje Vintra a sudí nařídil penaltu pro hosty. Exekuce se chopil jeho bratr Marek Vintr, ani podruhé v utkání nezaváhal a prudkou ranou k pravé tyči poslal Vyškov do vedení – 1:2.

V závěru už domácí museli vrhnout všechny zbytky sil do útoku a nakonec přišlo i vyrovnání. Centr Fouska našel hlavu Lukáše Rogožana, který srovnal – 2:2. Zbrojovka se ještě pokusila utkání i otočit, poslední střelu ale bezpečně lapil Šustr. Utkání tedy vítěze nepřineslo a Vyškov veze z Brna hodně cennou remízu.