7. října 2021, Kryštof Severa

Vyškov dotáhl pohárový duel se Zlínem prodloužení, postup slaví soupeř

Ve třetím kole letošního ročníku MOL Cupu zavítal do Drnovic prvoligový Zlín. Celek z Baťova města se v první půli ujal vedení, ale domácí po hodině hry zásluhou Marka Vintra srovnali. I přes další šance Vyškova dospěl duel do prodloužení, v němž se z vítězství 2:1 a postupu do dalšího kola radovali po Vraštilově trefě hosté.
1/16-finále MOL Cup 2021/22, 7. 10. 2021 15:30

MFK Vyškov

1:2p

(0:1)

FC Zlín

MFK Vyškov: Essele – Štěpánek, Srubek, Němeček, Klesa (C) (111. Ilko) – Dan Jambor (55. O. Vintr), Cabadaj, Lahodný, Slaměna, M. Vintr, – Fofana (75. Simr).

FC Zlín: Šiška – Vraštil, Simerský, Cedidla, Fantiš (108. Fillo) – Čanturšvili (108. Reiter), Procházka – Jawo (74. Hrdlička), Drame (74. Nečas), Janetzký (118. Hellebrand) – Poznar (C).

Branky: 62. M. Vintr – 35. Čanturišvili, 114. Vraštil. Žluté karty: 120. O. Vintr – 120. Vraštil, 120. Poznar.

Domácí do pohárového duelu s prvoligovým soupeřem vstoupili s několika změnami orpoti víkendovému souboji s Ústím nad Labem. V brance se představil Boris Essele. Zlín začal aktivněji a do první šance se po sedmi minutách dostal stoper Simerský, po rohu však hlavičkoval kousek nad břevno. Hra se poté srovnala a také domácí začali vystrkovat růžky.

První branka nakonec přišla v 35. minutě a vedení se ujali hosté. Dramého centr nadělal ve vápně Vyškova velké zmatky, nejrychleji se zorientoval Vachtang Čanturišvili a gruzínský záložník ranou k tyči otevřel skóre – 0:1. Brzy navíc hosté mohli vést o dvě trefy, s ránou Poznara si ale poradil brankář domácích. V závěru půle pak domácí dokonce srovnali, ale radost trvala jen několik sekund – brance předcházel ofsajd.

Druhou půli opět načala šance Fastavu, kdy Janetzký vysunul za obranu Drameho, jeho šanci ale skvěle zastavil svým výběhem brankáře Essele. Po hodině hry začali kousat znovu také Trousilovi svěřenci. Nejprve po rohu tvrdě hlavičkoval pod břevno Srubek a Šiška měl co dělat, aby míč zastavil. Za další dvě minuty vyslal parádní dalekonosnou ránu Lahodný, s jehož pokusem měl brankáře ševců taktéž starosti.

Vyrovnání se domácí dočkali ze své třetí šance v řadě. Marek Vintr po autu vyplaval osamocen před Šiškou, kterého hravě obstřelil a vyrovnal na 1:1. Domácím narostla křídla a brzy mohli dokonce vést, když v bratrské spolupráci Vintrů připravil Marek míč Ondrovi, který vyslal parádní ránu, ke smůle Vyškova ale jen do tyče.

S přibývajícím minutami začala oboustranně hra nabírat na opatrnosti, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by ho mohla stát konec v poháru. Další šanci už základní hrací doba nepřinesla, a tak se šlo do prodloužení. Úvod prodloužení nabídl taktéž vyrovnanou bitvu z obou stran, na šanci se čekalo marně.

Až ve 109. minutě zahrozili fotbalisté Zlína, nebezpečnou akci musel odvracet odkopem na brankové čáře Jaromír Srubek. Pět minut nato už hosté slavili. Při velkém závaru ve vápně Vyškova domácí nejprve zachránilo břevno, ale následně se míč odrazil k Lukáši Vraštilovi a jeho oblouček skončil v síti. V závěru už Fastav dobře kouskoval hru a držel svůj těsný náskok, a nakonec tak oslavil postup do dalšího kola.