18. září 2021, Redakce

Vyškov v domácí přestřelce těsně podlehl rezervě Sparty

V rámci 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítali fotbalisté Vyškova na svém hřišti rozjetou rezervu Sparty. Ta se dostala v Drnovicích do vedení, ale domácí srovnali díky Kanakimanovi a na druhý zásah hostujícího Minčeva odpověděl po hodině hry pro změnu Ondřej Vintr. Bohužel pro domácí se Sparta posléze dostala i potřetí do vedení a svůj těsný náskok už uhájila. Z jihu Moravy veze výhru 3:2.
8. kolo F:NL 2021/22, 18. 9. 2021 10:15

MFK Vyškov

2:3

(1:1)

AC Sparta Praha B

MFK Vyškov: Šustr – Štěpánek, Ilko, Němeček (C), Srubek – Cabadaj (46. M. Vintr, 68. Simr), Kanakimana (81. Klesa), David Jambor (81. Lahodný), Slaměna (86. Dan Jambor) – Fofana, O. Vintr.

AC Sparta Praha B: Kotek – Vitík, Piško (C), Dudl – Suchomel, Pudhorocký (88. Gelašvili), Jonáš, Ambler (78. Schánělec), Ryneš – Sejk, Minčev (78. Šilhart).

Branky: 40. Kanakimana, 59. O. Vintr – 39. Minčev, 52. Minčev, 68. Ryneš. Žluté karty: 16. O. Vintr, 28. David Jambor, 78. Fofana – 16. Piško, 65. Suchomel, 82. Šilhart, 88. Ryneš.

Vyškovští vstupovali do utkání posilněni dvěma vysokými výhrami v řadě, bilance hostů byla dokonce ještě o jednu výhru delší. A Pražané začali aktivněji, v páté minutě zahrozil Piško, po jehož akci se dostal k dorážce Minčev, ale domácí brankář nadvakrát skvěle zasáhl. V další akci pak Sejka zastavil výborným návratem Ilko.

Po čtvrthodině už byli hosté opravdu blízko vedení, Minčev pálil z levé strany a trefil tyč. Posléze přišel ještě závar ve vápně Vyškova, ten však domácí přestáli. Za čtyři minuty zahrozili také domácí fotbalisté, Fofana kooperoval se Slaměnou a dostal se ke střele, Kotal však jeho pokus vyrazil. Následně se znovu připomněli hosté a opět domácím pomohla tyč, ta tentokrát zastavila hlavičku Sejka.

Po půlhodině hry tentýž hráč opět prověřil připravenost Šustra, a to z přímého kopu. Do třetice zahrozil Sejk za další minutu, kdy pálil křížem z pravého křídla, ale tyč vyškovské branky těsně minul. Z další aktivity Sejka poté těžil Minčev, ani on si na Šustra nepřišel. Mrzet jej však to mohlo pouze osm minut, když ve 39. minutě dostal přesný centr za obranu a pohotovou střelou otevřel skóre – 0:1.

Domácí však měli přichystanou bleskovou odpověď a už za minutu srovnali. Bienvenue Kanakimana dostal také výborný míč mezi obránce, protáhl se před branku a mimo dosah gólmana Kotala srovnal na poločasových 1:1.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji hosté a brzy se do vedení vrátili. Opět to byl Martin Minčev, který se prohnal mezi obránci a míč uklidil přesně k tyči vyškovské branky – 1:2. Srovnat mohli domácí za čtyři minuty, po nebezpečném centru Ilka se ale nikdo v bílém do zakončení nedostal. Drnovické tribuny tak slavily až po hodině hry, kdy prudký centr proletěl nad Ondřeje Vintra a ten prudkou ranou rozvlnil síť – 2:2.

Chvíli nato mohli domácí už dokonce vést, zakončení Vintra šlo ale nad branku. Strhující tempo pokračovala a Sparta se potřetí ujala vedení. V 68. minutě to byl Matěj Ryneš, který dostal další povedený míč za obranu a brankáře Šustra přeloboval – 2:3. Domácí už museli poté vše vsadit na jednu kartu, ale nedařilo se jim vytvořit si konstantnější tlak.

Jediná šance na další vyrovnání přišla až ve druhé minutě nastavení, střídající Simr ale zblízka míč do sítě nedotlačil. Spartě těžký závěr zvládla a z Drnovic si odvezla tři body.