12. září 2021, Redakce

Debakl na Žižkově, Vyškov veze domů vysokou výhru

Sedmé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyslalo Vyškov na půdu žižkovské Viktorie. Jihomoravský celek dokázal navázat na povedený zápas s Prostějovem a už na konci první půle šel zásluhou last minute posily, Patrika Slaměny, do vedení. To navýšil ve druhé půli Kanakimana a na snížení, o které se postaral Batioja, zareagoval dvěma góly Pavel Simr. Vyškov tak veze domů tři body za výhru 4:1.
7. kolo F:NL 2021/22, 12. 9. 2021 10:15

FK Viktoria Žižkov

1:4

(0:1)

MFK Vyškov

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Muleme, Březina, Š. Gabriel, Řezáč – Sixta, Súkenník (C) (59. D. Richter) – Nabijev (46. Bazal), Batioja, Koželuh (53. Fawzy) – T. Zeman (53. Diamé).

MFK Vyškov: Šustr – Štěpánek, Ilko, Němeček (C), Srubek – Cabadaj (46. Lahodný), Kanakimana (83. Klesa), David Jambor (78. Simr), Slaměna – Fofana, O. Vintr (71. M. Vintr).

Branky: 59. Batioja – 41. Slaměna, 50. Kanakimana, 86. Simr, 89. Simr. Žluté karty: 78. D. Richter – 75. M. Vintr, 82. Štěpánek.

Po opatrném začátku se jako první dostali do šance domácí, ale Šustr předvedl výborný zákrok a podržel svůj tým, když lapil šanci domácího Koželuha. Vyškov se ze své první tutovky dokázal trefit. Přesný pas z pravého křídla dostal na nohu Patrik Slaměna a neomylně zamířil přesně k tyči. Novic v dresu Vyškova tak zaznamenal ve svém prvním startu hned branku.

Krátce po pauze se mohli fanoušci Vyškova radovat podruhé. Do vápna vletěl aktivní Štěpánek, předložil míč do prostoru, kde operoval Bienvenuea Kanakimana a ten se trefil ve třetím utkání v řadě – 2:0. Žižkov se sice po devíti minutách dočkal snížení, když si Augusto Batijoa poradil ve vápně a poslal míč do sítě. Mrzet to však hosty nemuselo. V první ze tří velkých šancí sice domácí brankář Soukup odolal, ale v 86. minutě byl krátký na dorážku Pavla Simra, který se nacházel na správném místě a prokázal tak instikt střelce. O chvíli později to byl opět Pavel Simr, který zúžitkoval akci Davida Němečka, který prošel celou obranou a poslal míč Simrovi před prázdnou branku.

Vyškov tak podruhé v řadě nezaváhal, nasázel soupeři čtyři branky a slaví posun na jedenáctou pozici tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.