28. srpna 2021, Redakce

Vyškov má první výhru, v derby i přes oslabení přejel Prostějov

V šestém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalisté Vyškova konečně dočkali první výhry. V derby s Prostějovem se ujali v první půli vedení po brance Kanakimany, pak však po vyloučení Kršky hráli více než hodinu v oslabení. Ani tento fakt je ale nesrazil a ve druhé půli soupeři nasázeli další tři branky. Výsledkem bylo vysoké vítězství 4:0.
6. kolo F:NL 2021/22, 28. 8. 2021 10:15

MFK Vyškov

4:0

(1:0)

1.SK Prostějov

MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Fofana (88. Langer), Němeček (C), Štěpánek – Srubek, O. Vintr (73. M. Vintr), Cabadaj (88. Kameník), David Jambor, Kanakimana (80. Dan Jambor) – Krška.

1.SK Prostějov: Mucha – Zapletal (46. Vichta), Schuster (C), Bala (71. Bialek), Machynek – Kušej (62. Vlachovský), Jiráček, Omale (62. Kopřiva), Bartolomeu – Koudelka – Žák.

Branky: 26. Kanakimana, 48. O. Vintr, 64. Kanakimana, 66. Němeček. Žluté karty: 31. O. Vintr, 79. Štěpánek – 53. Omale, 76. Vlachovský. Červená karta: 31. Krška.

Domácí do utkání vstoupili aktivněji a hodně byla vidět nová posila z Líšně David Krška. Právě jeho centr v desáté minutě nebezpečně proletěl vápnem k volnému Ilkovi, ten ale před poloodkrytou brankou trefil jen obránce Prostějova. První možnost hostů měl po čtvrthodině hry Bartolomeu, z přímého kopu střílel ale nad branku. Do vedení se nakonec domácí dostali ve 26. minutě. Mladík David Jambor zatáhl míč po straně a dostal se k centru, který našel na penaltě volného Bienvenuea Kanakimanu a ten se trefil ve druhém utkání v řadě – 1:0.

Vyškov byl posléze aktivnější, ale euforické nadšení opadlo za další tři minuty. Novic Krška u levé postranní čáry ostře zajel do Omaleho a rozhodčí jej hodně přísně poslal po červené kartě rovnou pod sprchy. Domácí se situací dlouho nemohli smířit a několik minut se nehrálo, ale verdikt byl nevratný. Ve zbytku půle chtěl Prostějov z přesilovky vytěžit vyrovnání, ale ze sáhodlouhých kombinací kolem vápna žádnou šancí nevytěžil.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí, kteří se soupeře ani v oslabení nezalekli. Nejprve mohl zvýšit náskok Fofana, zblízka však Muchu nepropálil. Za další minutu pak vybojoval Ilko na pravé straně přímý kop a Ondřej Vintr napálil míč rovnou směr brána a ten k překvapení všech včetně brankáře Muchy mezi nohama Omaleho zaplul na zadní tyč – 2:0. Od druhé branky hráli domácí v ještě větší pohodě.

Tu potvrdila pasáž po uplynutí hodiny hry. Nejprve v 64. minutě dostal další skvělou kolmici do vápna od Jambora aktivně hrající Bienvenue Kanakimana a záložník z Burundi se trefil přesně k tyči – 3:0. Navíc neuběhly ani dvě minuty, Fofana si na lajně odstavil obránce, prohnal se vpřed a skvělým centrem na zadní tyč našel nabíhajícího Davida Němečka, který v těžké pozici poslal míč do protipohybu gólmana Prostějova – 4:0.

Tribuny drnovického stadionu byly ve varu a domácí si zbytek zápasu, stále hrajíc v oslabení, užívali. Hosté do obrany Vyškova po celé utkání bušili marně, velkou šanci Žáka zastavil hvizd rozhodčího, který viděl faul na začátku celé akce. O čisté konto nakonec Šustra deset minut před koncem nepřipravil ani Vlachovský, který z přímáku na hranici vápna sice zakroutil míč přes zeď, ale o chlup mimo tyč.

Vyškov tak bere historicky první výhru ve druhé nejvyšší soutěži, v derby doma přehrál matný Prostějov vysoko 4:0.