23. srpna 2021, Redakce

Vyškov v okleštěné sestavě nestačil na Varnsdorf

V pátém kole zajíždeli fotbalisté Vyškova do Varnsdorfu, kde pokračovali v boji o první vítězsttví ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Byť Vyškov otevřel skóre zásluhou Kanakimany, tak ještě do poločasu o vedení přišel a ve druhé půli už branku vsítit nedokázal. To se však povedlo domácím, kteří tak mohli oslavit těsnou výhru 2:1.
5. kolo F:NL 2021/22, 22. 8. 2021 17:00

FK Varnsdorf

2:1

(1:1)

MFK Vyškov

FK Varnsdorf: Richter – M. Richter, Zbrožek, Hušek, Heppner – Žák (60. M. Kubista), Bláha – Rudnytskyy (C) (75. Šimon), Ondráček (60. Velich), Lauko (60. Schön) – Dordić (88. Breda).

MFK Vyškov: Šustr – Hanuš (65. Todorić), Srubek, Fofana, Štěpánek – Langer (62. Dan Jambor), Ilko – Kanakimana, David Jambor, O. Vintr (75. Klesa) – Němeček (C).

Branky: 33. Ondráček, 85. Velich – 7. Kanakimana. Žluté karty: 40. Ondráček, 65. M. Kubista, 74. Schön – 6. Štěpánek, 42. Langer.

Vyškov se od začátku snažil trpělivou hrou propracovat ke gólové šanci a to se povedlo. V sedmé minutě se po centru z pravé strany prosadil Beny Kanakimana a otevřel gólový účet utkání. Obratem se snažil Varnsdorf o rychlou reakci. V 19. minutě se po standardní situaci dostal před brankáře Pavlo Rudnytskyy, Šustr ale nedokázal překonat. Srovnání se tak domácí příznivci dočkali až v 33. minutě, kdy se dostal do brejku Ondráček, obešel Šustra a poslal míč do branky - 1:1. Poločas tak skončil remízou.

Ve druhé půli se mohl prosadit Richter, ale jeho pokus skončil mimo branku. Míč do sítě dostali domácí v 79. minutě, ale jejich radost zhatil rozhodčí, který odpískal ofsajd. Rozhodnutí se málem dočkal Vyškov. V 84. minutě se do stoprocentní šance dostal Kanakimana, ale Richter si na brankové čáře poradil a podržel svůj tým. To bohužel stálo Vyškov výsledek, protože z protiútoku se prosadil domácí Oliver Velich a poslal svůj tým do vedení. Vyškov ještě mohl srovnat zásluhou Fofany, ale stejně jako proti Kanakimanovi si Richter poradil. Vyškov tak podlehl Varnsdorfu 1:2.