11. srpna 2021, Redakce

Vyškov otočil pohárový duel na hřišti Hodonína a slaví postup do dalšího kola

V náročném programu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sehrálo fotbalisté Vyškova ve středu pohárový duel na hřišti Hodonína. V něm od desáté minuty ztráceli a museli přežít i několik dalších šancí domácích, ale nakonec utkání otočili ve svůj prospěch. Vyrovnání po více než hodině hry zařídil Ilko, postupovou branku pak sedm minut před koncem Marek Vintr.
1/64-finále MOL Cup 2021/22, 11. 8. 2021 18:00

FK Hodonín

1:2

(1:0)

MFK Vyškov

FK Hodonín: Maňák – Helísek (C), Dressler, Kyselka, Sukup, Michna, Švantner, Urbančok (73. Raisigl), Holek, Bohun, Galuška (78. Čech).

MFK Vyškov: Spurný – Fofana, Hanuš, Srubek, Němeček, Mulligan (46. Vintr M.), Langer, Kanakimana (56. Ilko), Todorič (46. Jambor), Vintr O. (89. Kameník), Simr (C) (66. Štěpánek).

Branky: 10. Galuška – 66. Ilko, 83. M. Vintr. Žluté karty: 73. Švantner – 86. Jambor, 90+2. M. Vintr.

V pohárovém duelu dostali prostor na hřišti náhradníci, ať už šlo o Mulligana, Kanakimanu či Todoriče či brankáře Spurného. Divizní Hodonín vstoupil do duelu aktivněji a už v deváté minutě se mohl šťastně dostat do vedení, když jeden z fotbalistů Vyškova nešťastně srazil míč směr vlastní branka, naštěstí ale trefil jen tyč. To za další minutu už se domácí do vedení dostali. Na centr za obranu si naběhl nehlídaný Petr Galuška a prudkou ranou prostřelil Spurného v brance MFK – 1:0.

Po čtvrthodině hry se domácí dostali do další šance, ale tentokrát šla střela přesně do míst, kde byl připraven gólman Spurný a ten kryl míč do náruče. Vyškov se s postupem času z nepovedeného úvodu oklepal, hru srovnal, a následně byl aktivnější, šanci si však nevypracoval. Naopak sedm minut před poločasem zajímavě střílel domácí Švantner, jeho pokus těsně minul vzdálenější tyč.

Do druhé půle trenér Trousil dvakrát vystřídal, do hry se dostal Jambor a Vintr. Výraznější možnosti měli ale stále domácí, první rána ale Spurného neohrozila, a následný pokus Michny po hodině hry lapil. Do hry se po hodině hry dostal také Pavol Ilko, který se po deseti minutách pobytu na hřišti zasloužil o vyrovnání. Slovenský obránce si naběhl do vápna na centr, jeho první ránu brankář Maňák pokryl, ale na dorážku neměl nárok – 1:1.

Hosté rázem ožili, byli aktivnější a hnali se za obratem. Osm minut před koncem vyslal parádní dalekonosnou přihrávku do vápna Fofana, z té však Vyškovští kýžený druhý gól nevytěžili. Za minutu už se však dočkali. Marek Vintr si pohotově svěhl za obranu, míč si hrudí zpracoval do běhu a poté nekompromisně propálil brankáře Hodonína – 1:2. Vyškov od té doby kontroloval náskok a směřoval za postupem.

V závěru ještě ve velké šanci hledal Ilko před prázdnou brankou spoluhráče, ale spolupráce nevyšla. Mrzet jej, ani celý Vyškov to ale nakonec nemuselo, svěřenci Jana Trousila po skvělém obratu slaví postup do dalšího kola MOL Cupu.