7. srpna 2021, Redakce

Šance v závěru nestačily, Vyškov těsně padl v Opavě

Remíza utekla jen o fous. Vyškovští fotbalisté odehráli třetí kolo FORTUNA.NÁRODNÍ LIGY na hřišti Opavy, kde jim několikrát chyběl jen kousek k remíze. Vyrovnání ale nakonec nepřišlo a domácí tým vybojoval vítězství 1:0. Rozdílovou trefu dával už v úvodní půli Lukáš Holík.
3. kolo F:NL 2021/22, 7. 8. 2021 17:00

Slezský FC Opava

1:0

(1:0)

MFK Vyškov

Slezský FC Opava: Digaňa – Celba, Helebrand, Hnaníček (C), Janoščín – Didiba, Tiéhi – Helešic (79. Putyera), Lukáš Holík (79. Večerka), Darmovzal (57. Kadlec) – Kramář (70. Pikul).

MFK Vyškov: Šustr – Štěpánek, Fofana, Hanuš (80. Kanakimana), Ilko – Cabadaj (46. Simr), M. Vintr (60. O. Vintr) – Srubek, Klesa (C), David Jambor – Němeček.

Branka: 32. Holík. Žluté karty: 41. Didiba, 52. Helebrand, 71. Hnaníček – 34. David Jambor, 54. M. Vintr, 60. Ilko, 78. O. Vintr.

Na první vážnější šanci se nečekalo příliš dlouho. V šesté minutě se ukázala Opava, která zahrozila před brankářem Šustrem po spolupráci Didiby s Kramářem. Centr druhého jmenovaného hráče dost potrápil bránícího Fofanu a brankář se musel snažit, aby úspěšně zasáhl. Domácí fotbalisté přitom působili aktivněji i nadále a Vyškov bránil.

Co se ale týče dalších velkých příležitostí, museli si Opavané počkat až prakticky do třicáté minuty. Míč putoval od Helebranda přes Helešice ke Kramářovi, jenž opět potrápil defenzivu hostů. Na hranici vápna však byl o něco rychleji brankář Vyškova a zmocnil se balónu. Skutečné nebezpečí tak přišlo ve 32. minutě, kdy Celba zabojoval na křídle a našel volného Lukáše Holíka. Opavský střelec potom neměl problém a překonal Šustra střelou na zadní tyč.

Do konce první půle se ale mohlo skóre ještě změnit. Velmi blízko vyrovnání se dostal Vyškov díky ráně zleva, kterou ještě zkoušel doklepávat po Digaňově zákroku Klesa. Nicméně ten se ocitl pod tlakem a trefil pouze boční síť. Po úvodním dějství tak trval nejtěsnější náskok Slezanů 1:0.

Netrvalo přitom dlouho a ve druhém poločase domácí málem zvýšili. Sklepnutý balón vyslal dopředu Helešic, jenže ho uklidil kousek vedle levé tyče. Hosté se navíc museli vypořádat s aktivitou soupeře i nadále, což přineslo výraznější šanci v 62. minutě. Holík našel Tiéhiho, jehož tvrdou ránu vyrážel na poslední chvíli Šustr na roh.

Právě z rohového kopu dobře zahrozil o jedenáct minut později Vyškov. Na centr si nabíhal Ahmed Fofana a nebyl daleko od toho, aby přidal svůj druhý gól v sezóně. A pořádnému náporu čelila Opava hlavně v poslední pětiminutovce, kdy z velkého závaru hlavičkovali hosté jen těsně nad břevno. Chybělo tak velice málo a Jihomoravané mohli ukořistit kýžený bod.

Na konci utkání mohli definitivně rozhodnout i domácí. Výsledek se však neměnil díky pozorným obráncům Vyškova, kteří zastavili pokus Večerky. Opava tak v celkovém součtu horko těžko uhájila vítězství 0:1 a Vyškov se zatím musí spokojit s místem ve spodní půlce F:NL. Postavení si ovšem může spravit příští týden, kdy v sobotu 14. srpna hostí Táborsko. Ligovému duelu navíc předchází středeční pohárový zápas s Hodonínem.