24. července 2021, Tadeáš Mima

Těsně bez bodu, Vyškov padl na Dukle o jediný gól

Historickou premiéru mají za sebou fotbalisté Vyškova ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. A málem dosáhli i na zajímavý výsledek. Na hřišti favorizované Dukly Praha sice ztráceli po poločase 0:2, ale v samotném závěru byli blízko vyrovnání. První kolo soutěže však končí těsnou porážkou 1:2.
1. kolo F:NL 2021/22, 24. 7. 2021 17:00

FK Dukla Praha

2:1

(2:0)

MFK Vyškov

FK Dukla Praha: Rada (C) – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, D. Souček (67. Cienciala), David Kozel (46. Kozma), Buchvaldek (67. Kim) – S. Faleye (78. Doumbia), Fábry (72. Pázler).

MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Fofana, Štěpánek, Němeček – Lahodný (61. Jaroš), Cabadaj – Jambor (37. Langer), M. Vintr (72. Hanuš), Kanakimana – Simr (C) (72. O. Vintr).

Branky: 39. J. Peterka, 45+2. Fábry – 78. O. Vintr. Žluté karty: 20. Ilko (VKV), 90+4. Langer (VKV).

Hosté nasadili do utkání na Julisce hned devět hráčů, kteří startovali už v posledním přípravném duelu proti Uničovu. Vyškov zároveň zkoušel od úvodu hledat cesty do útoku, nicméně Pražané si uměli vzadu poradit. První vážnější pokus potom měl na svědomí Lukáš Lahodný v osmnácté minutě, jehož střelu z úhlu ale gólman Filip Rada zachytil.

Prakticky vzápětí se přitom mohlo skóre otevřít na opačné straně hřiště. Před Martinem Šustrem měl slibnou šanci Marek Fábry, jenže brankář vyběhl a vyrazil balón pryč. Větší příležitost se nabízela i Vyškovu v podobě akce Marka Vintra, kterou ovšem zhruba po půlhodině hry odvrátil bránící soupeř. Nezdar pak prožil opět Fábry, když Šustr vytáhl skvělý zákrok v šestatřicáté minutě.

Klíčové momenty ale měly teprve přijít. Po centru Lukáše Buchvaldka, jenž se zbavil obránce u brankové čáry, skóroval nadvakrát Jan Peterka. Dukla se tak pouhých šest minut před koncem poločasu dostala do mírného vedení. Situaci nezměnil ani Lahodného únik, při němž Rada ránu lapil. Ze strany domácích však ještě přišel druhý trest – v podobném prostoru jako Peterka úřadoval i Marek Fábry a v nastavení zvyšoval na 2:0.

Ve druhé půli si tvořili nadějnější pozice Pražané. Jedenáctinásobný mistr mohl znovu zvýraznit rozdíl zásluhou Fábryho či Filipa Štěpánka po rohu, ovšem bez úspěchu. Oba týmy postupně střídaly a snažily se hru oživit, aby změnily průběh utkání. A přesně to se povedlo Ondřeji Vintrovi. Útočník přišel na hřiště v 72. minutě a už šest minut poté slavil snížení na 1:2. Vintr dostal pas za obranu, udělal kličku a přes bránícího soupeře prostřelil Radu. Tím zápas dostal úplně nový náboj a blížilo se drama.

Napínavý závěr přinesl dvě velké možnosti na srovnání. Remízu měl na dosah ve třetí minutě nastavení Bienevenue Kanakimana, který využil závaru před brankou a skoro dopravil míč za čáru. Gólman ale včas vyskočil a odvrátil ho jinam. Následně ještě střílel z protiútoku jen kousek nad břevno Ondřej Vintr, což definitivně zpečetilo výsledek 2:1 pro Duklu.

Vyškov tak sice nemá z historické premiéry ve F:NL ani bod, ukázal však bojovný dojem a potenciál. Na výkonu z Prahy budou chtít svěřenci Jana Trousila rozhodně zapracovat, aby si vylepšili pozici v tabulce příští sobotu doma proti Líšni.