17. července 2021, Tadeáš Mima

Fantastický obrat s Uničovem! Vyškov rozhodl v poslední minutě

Ještě dvacet minut před koncem to vypadalo na krutou porážku. Fotbalisté Vyškova prohrávali v generálce na F:NL s Uničovem 0:2 a ke spokojenosti měli daleko. Závěr zápasu ale zvládli dokonale, když v poslední minutě pečetili otočku na 3:2.
6. kolo Letní příprava 2021/22, 17. 7. 2021 10:30

MFK Vyškov

3:2

(0:1)

SK Uničov

MFK Vyškov: Šustr – Fofana, Štěpánek, Ilko, Vintr (46. Macej), Slovák (46. Klesa), Lahodný (78. Jaroš), Cabadaj, Jambor (46. Mgienga), Ambrozek, Němeček (46. Simr).

SK Uničov: Uvízl (46. Kalina) – Straňák (46. M. Vybíral), Svoboda, Dittmer (46. Diblík), Komenda, Bača, Kojtek, Krč, Kamas, Můčka, Koutný.

Branky: 75. Štěpánek, 87. Fofana, 90. Klesa – 34. Kamas, 60. Bača.

Vyškov se v uplynulých týdnech pečlivě připravoval na premiéru ve druhé nejvyšší soutěži, kterou završila generálka v Drnovicích proti SK Uničov. Souboj s třetiligovým soupeřem byl klíčový, aby svěřenci kouče Jana Trousila nabrali sebevědomí a formu před startem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A úvod měli poměrně dobrý, jelikož domácí hráči chodili do útoku a tvořili si šance. V obraně ale přišlo zaváhání při šanci hostujícího Jakuba Svobody, kterou zastavilo až břevno.

Podobně velkou příležitost měl také vyškovský David Němeček, jemuž odskočil balon v nadějné pozici. Skóre se však přece jen do první pauzy měnilo, a to po úspěšné ráně Uničova. Na hranici ofsajdu běžel do zakončení Vojtěch Kamas a překonal domácího brankáře Martin Šustra. Navíc nešlo o poslední nebezpečný moment před bránou Vyškova – do poločasu šel Uničov ještě dvakrát úplně sám na branku. Domácí mužstvo mělo štěstí, že tentokrát další góly nepřibyly.

Ve druhé půli, kdy proběhla střídání na obou stranách, byly k vidění akce Vyškova i Uničova. Pozice k vyrovnání měl například Martin Macej, který ovšem nadvakrát nepřekonal gólmana hostů. Nedlouho po něm projevil snahu také Beny Mgienga, kde ale ofenzivní snaha skončila stejně jako předtím. O to nepříjemnější byla 60. minuta, během níž zvyšoval na 2:0 pro Uničov David Bača po chybě obrany.

Posledních patnáct minut však nabralo úplně jiný spád. Těsně předtím sice zaváhal střídající Pavel Simr, když se mu nepodařilo zpracovat balon ve stoprocentní možnosti, jenže následovalo snížení Filipa Štěpánka. Přestože si na míč uničovský brankář sáhl, nevytěsnil ho ven. Tlak Vyškova přitom trval i nadále a Ahmed Fofana zajistil vyrovnání na 2:2 – z rohového kopu k němu poslal dokonalý centr Michal Klesa a obránci si nevěděli rady. A velkolepý obrat završil právě kapitán Klesa v poslední minutě díky trefě ze standardní situace před vápnem.

Díky neskutečnému závěru zvítězil Vyškov 3:2, přestože ještě nedlouho před koncem mu scházely na remízu dvě branky. Generálku před premiérou ve F:NL tak zvládl vítězně a může se připravovat na otvírák ročníku s Duklou Praha.